کشور نیازمند خودروهایی با سوخت های متنوع

کشور نیازمند خودروهایی با سوخت های متنوع

به گزارش خبر خودرو، قائم مقام ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت خواستار تنوع در سبد سوختی خودروهای داخلی شد و گفت: افزایش استاندارد  سوخت های موجود در کشور به میزانی است که سوخت خودروهای داخلی ووارداتی را پوشش می دهد.

عبدالله جلالی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو گفت: هم اکنون در زمینه تولید گازوییل استاندارد، بیش از میزان بنزین در کشور توانایی وجود دارد بطوریکه هنگامیکه  در زمینه مصرف گاز  صنایع در کشور  با مشکلی مواجه می شوند به استفاده از گازوییل روی  می آورند.

وی ضمن مخالفت با افزایش آلایندگی مصرف  گازوییل در خودرو ها گفت: افزایش ذرات معلق با مصرف گازوییل در خودرو ها به هیچ عنوان زمینه علمی نمی تواند داشته باشد زیرا ثابت شده است که آلودگی خودروهای دیزل کمتر از خودرو های بنزینی است و راندمان گازوییل نیز بیشتر از سایر سوخت های موجود است.

وی سیاستهای اشتباه گذشته را مانع از تنوع سوختی در کشور دانست و گفت: در گذشته با توجه به سیاستهای اشتباهی که در زمینه استفاده از گازوییل وجود داشت استفاده از خودرو های دیزلی محدود شد و گرایش به بنزین افزایش یافت و کشور به سمت استفاده ازخودرو های بنزینی سوق یافت منتهی ثابت شد ه است میزان راندمان دیزل بسیار بالاتر از بنزین و راندمان بنزین از خودروهای گاز سوز بالاتر است ودر صورتیکه گازوییل موجود در کشور به استاندارد های لازم برسد قطعاً میزان آلایندگی خودروهای دیزلی کمتر از بنزینی است.

قائم مقام ستاد  مدیریت حمل ونقل سوخت از ابلاغ مصوبه جدید تنوع سبد سوختی خبرداد و گفت:  مصوبه  تنوع سبد سوختی کشور در حال حاضر ابلاغ شده و جزییات اجرایی آن در حال فراهم شدن است و هم اکنون نیز در برخی شرکت های خودرو ساز تولید خودروهای دیزلی آغاز شده است.

وی در پایان گفت: پالایشگاههای کشور نیز در حال توزیع سوخت استاندارد و عرضه سراسری آن هستند.

 گرد آوری و تنظیم از واحد فن آوری اطلاعات شرکت توسعه تمدن پارسیان

×

برای آغاز چت روی مشخصات پشتیبان کلیک کنید.

× به مشاوره نیاز دارید؟