کاهش مصرف سوخت خودروها با نصب سیستم های هوشمند

کاهش مصرف سوخت خودروها با نصب سیستم های هوشمند

به گزارش خبر خودرو، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی علم و صنعت حرکت صنعت خودروسازی کشور را در مسیر تولید خودروهای هیبریدی از جمله راهکارهایی عنوان نمود که در کنار ارتقای سطح کیفی سوخت و خودرو و نیز اتخاذ سایر روش ها ، می تواند در کاهش مصرف سوخت خودروها موثر واقع شود.

دکتر اصغر رمضانی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ضمن بیان این مطلب که طراحی و تولید خودروهای هیبریدی و یا خودروهای با سوخت غیر فسیلی در کشور جای تامل دارد، افزود: البته در این راستا شاهد انجام اقداماتی از سوی شرکت های خودروساز داخلی بوده ایم به طوریکه با رجوع به گفته ها ،این طور به نظر می رسد که در آینده نه چندان دور سمند هیبریدی وارد بازار می شود.

وی تصریح کرد: چنانچه شرکت های بزرگ خودروسازی در داخل کشور در این راستا گام بردارند، مسلماً تاثیر محسوسی را بر امر کاهش مصرف سوخت خودروها تجربه خواهیم کرد.

به گفته وی، ساده ترین نوع خودروهای هیبریدی شامل خودروهای میکرو هیبرید می شود .

وی تصریح کرد: این دسته از خودروها هنگام توقف در پشت چراغ قرمز و سایر توقفگاه ها به صورت اتومات خاموش و روشن می شوند.ضمن آنکه طراحی و تولید خودروهای مزبور در مقایسه با سایر هیبریدها ، سرمایه گذاری هنگفتی را نمی طلبد.

وی یادآور شد: بهره گیری از خودروهای میکرو هیبرید به عنوان راهکاری جهت کاهش مصرف سوخت و نیز کاهش آلودگی هوا در سایر کشورها مورد توجه قرار گرفته است که البته هم اکنون استارت بهره گیری از این روش در ایران نیز زده شده است.

وی در ادامه از تاثیر غیر قابل انکار جایگزینی انرژی های مورد استفاده در خودروها با سایر انرژی  ها از جمله انرژی الکتریکی  سخن به میان آورد و گفت: جایگزینی این انرژی در خودروها خصوصاً در محدوده های شهری کمک شایانی را جهت کاهش مصرف سوخت در کشور می نماید.

این کارشناس صنعت خودرو همچنین ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه برای طی مسافت های کوتاه را از جمله راهکارهای کاهش میزان مصرف سوخت در کشور عنوان کرد و اذعان داشت: توجه و پیش گرفتن این راهکار علاوه بر اینکه موجبات کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا را فراهم می آورد ،برای سلامت افراد نیز مفید می باشد.

رمضانی خاطرنشان کرد: در میان راهکارهای پیشنهادی می توان گفت که طراحی و تولید خودروهای میکروهیبریدی زمان کمتری را به منظور تحقق اهداف پیش بینی شده می طلبد.

وی ضمن تاکید بر لزوم ایجاد تعامل و همکاری میان صنعت خودروسازی و دانشگاه های کشور اظهار داشت: لازمه تحقق این مهم در مرحله نخست نیازمند حرکت و ابراز نیاز شرکت های خودروساز به دانشگاه های کشور می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است که در کنار استفاده از همه این راهکارها بر ارتقای سطح کیفی سوخت های مورد عرضه در جایگاه ها توجه شود.

گرد آوری و تنظیم از واحد فن آوری اطلاعات شرکت توسعه تمدن پارسیان

×

برای آغاز چت روی مشخصات پشتیبان کلیک کنید.

× به مشاوره نیاز دارید؟