تولید سمند میکروهیبرید استارت خورد

تولید سمند میکروهیبرید استارت خورد

به گزارش خبر خودرو، سمند میکروهیبرید ایران خودرو به منظور انطباق با استاندارد یورو۴ فرایندها و آزمون های لازم را با موفقیت از سر گذراند.

مهندس میرجواد سلیمانی قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو درکیفیت و توسعه محصول  با بیان این مطلب، اظهار داشت: فاز تجاری سازی سمند میکروهیبرید، اول اردیبهشت سال جاری به پایان رسیده و تمامی قطعات نیز تایید نهایی گرفته بود، اما به منظور تطبیق با استاندارد یورو ۴ فرایندهای تازه ای برای این پروژه در نظر گرفته شد.

وی افزود: فرایندهای تایید نوع و صحه گذاری، که برای همین منظور در سمند میکروهیبرید تعریف شد، بر روی ۵۰ دستگاه به صورت پیش تولید و آنلاین درمدتی بیش از دو ماه به انجام رسید و به عنوان یک محصول جدید برای شماره گذاری و تست های ۵۵ گانه ارایه شد.

مهندس سلیمانی سامانه میکروهیبرید یا خاموش روشن برقی را یک تجهیز سفارشی برای محصولات ایران خودرو عنوان کرد و گفت:  ۴۰ دستگاه سمند مجهز به این سامانه  که درفاز پیش تولید، تولید شده بود، پس از فرایند تکمیل کاری و کنترل های لازم، برای بررسی نیاز بازار و بازخوردهای آن، در مهر ماه به فروش تحویل داده شد.

قائم مقام مدیر عامل درکیفیت و توسعه محصول با اشاره به تحویل پنج دستگاه سمند تاکسی میکروهیبرید به سازمان تاکسی رانی در تیرماه سال جاری، گفت: از آن جا که بر اساس رویه های ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، تاکسی باید از طریق این ستاد در اختیار قرار گیرد، نامه نگاری های بسیاری انجام شد و با وجود بیش از ۱۵ مورد پیگیری و جلسه، این تاکسی ها هم چنان شماره نشد و سه دستگاه آن در پارکینگ تاکسی رانی و دو دستگاه در سازمان فروش متوقف است.

وی اظهار داشت: ایران خودرو کار خود در زمینه سمند میکروهیبرید را به موقع و به درستی انجام داده بود؛ اما بنا به دلایل یاد شده، این مسیر در مورد تاکسی به خوبی پیش نرفت؛ اما ۴۰ دستگاهی که در مهر ماه برای مشتری عادی به سازمان فروش داده شد، در مدت چهار روز فروخته و مشتری برای این آپشن، ۵۰۰ هزار تومان بیشتر پول پرداخت کرد و بازخوردهای بازار نشان دهنده رضایت مشتریان از این محصولات بود.

سلیمانی افزود: در اوایل دی ماه برای افزودن ایربگ به این محصول، تغییرات دسته سیمی و زیرسیستم ها انجام و بعد از دریافت نمونه قطعات، یک دستگاه خودرو هم تولید و تاییدیه های اولیه آن به ساپکو اعلام  شد که با تامین قطعات لازم، هزار دستگاه سمند میکروهیبرید که در برنامه بود، مجهز به ایربگ تا پایان سال در دستور کار قرار می گیرد.

این مقام مسوول با بیان این که در نیمه دوم آذرماه، ۴۰ دستگاه سمند میکروهیبرید دیگر تولید و به سازمان فروش داده شد، اظهار داشت: این ۴۰ دستگاه در یک روز به فروش رفت و درخواست های بیشتری از سوی مشتریان برای این آپشن رسیده است.

قائم  مقام مدیر عامل ایران خودرو  افزود: کاهش مصرف سوخت در نتیجه استفاده از سامانه میکروهیبرید یا خاموش روشن، به تعداد توقف هایی که در مسیر پیش می آید، بستگی دارد؛ لذا انتظار می رود این سامانه در سفرهای درون شهری بازدهی بهتری داشته باشد. به همین دلیل است که خودروهای تاکسی در اولویت استفاده از این سامانه هستند.

وی هدف گذاری ایران خودرو در مورد کاهش مصرف سوخت در نتیجه استفاده از سامانه میکروهیبرید را چهارونیم درصد اعلام کرد و گفت: بسته به چرخه سفر، این میزان تا  ۱۵ درصد هم افزایش می یابد.

 گرد آوری و تنظیم از واحد فن آوری اطلاعات شرکت توسعه تمدن پارسیان

×

برای آغاز چت روی مشخصات پشتیبان کلیک کنید.

× به مشاوره نیاز دارید؟