بررسی اوضاع قیمت این روزهای تلفن های همراه + مقایسه قیمت ها با یک ماه پیش!

بررسی اوضاع قیمت این روزهای تلفن های همراه + مقایسه قیمت ها با یک ماه پیش!

گروه خبری GSM: بازار موبایل و لوازم دیجیتال روزهای سختی را تجربه می کند. طی روزهای گذشته، افزایش شدید قیمت ارز باعث افزایش قیمت  تلفن های همراه شد. ۷۰۰ هزار تومان که در زمانی نچندان دور قیمت قدرتمند ترین تلفن های همراه بازار موبایل ایران بود،  این روزها بهای گوشی های همراه تک هسته ای و البته ارزان قیمت تر سابق می باشد! این در حالی است که بسیاری بر حسب تجربه اعتقاد داشتند با گذر زمان، قیمت تلفن های همراه گرانقیمت تر رو به کاهش خواهد بود و بسیاری هم برای خرید گوشی موبایل خود در انتظار این «کاهش» بودند. اما..

بیایید نگاهی بیاندازیم به تغییرات قیمت برخی از معروف ترین تلفن های همراه این روزهای بازار ایران.

  • قیمت تلفن همراه HTC Sensation از ۶۳۰ هزار تومان، طی یک ماه به ۷۷۰ هزار تومان  و تلفن همراه HTC Sensation XL از ۸۷۵ هزار تومان،  به ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.
  • قیمت تلفن همراه آیفون ۴  از ۹۲۵ هزار تومان، طی یک ماه به ۱۱۵۰ هزار هزار تومان و آیفون ۴s از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.
  • قیمت تلفن همراه Nokia N8 از ۴۸۵ هزار تومان، طی یک ماه به حدود ۷۰۰ هزار تومان رسید.
  • عجیب ترین تغییرات قیمت مربوط به تلفن همراه Samsung Galaxy S II بود که قیمت آن تنها طی یک ماه از رقم ۷۲۵ هزار تومان، به ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

با در نظر گرفتن شرایط یکسانی که تمامی برند ها طی روزهای گذشته تجربه کرده بودند، افزایش شدید قیمت برای تلفن همراه گلکسی اس ۲ ، بسیار عجیب و تا حدی مشکوک به نظر می رسد. به نظر می رسد، با توجه به پرطرفدار بودن این روزهای گلکسی اس ۲، عده ای ذینفع، به دنبال حداکثر استفاده از وضعیت موجود، و به نفع جیب های خود هستند!

اما طی دو هفته گذشته و در مجموع، قیمت تلفن های همراه شرکت اپل با ۷٫۴۷ درصد ، بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. بعد از آن، تلفن های همراه نوکیا با مجموع ۶٫۴۲ درصد، در این رقابت افزایشی، جایگاه دوم را از آن خود می کنند. بعد از نوکیا هم تلفن های همراه سامسونگ، سونی اریکسون و HTC قرار دارند که به ترتیب با ۴٫۳۲، ۳٫۹ و ۳٫۲۸ بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.

گرد آوری و تنظیم از واحد فن آوری اطلاعات شرکت توسعه تمدن پارسیان

×

برای آغاز چت روی مشخصات پشتیبان کلیک کنید.

× به مشاوره نیاز دارید؟