اختراع ابزاری برای جلوگیری از صحبت با تلفن همراه در رانندگی

اختراع ابزاری برای جلوگیری از صحبت با تلفن همراه در رانندگی

همه می دانند که در هنگام رانندگی نباید از تلفن همراه استفاده کرد. اما با توجه به هشدارهای مکرر و آگاهی مردم در این قضیه هنوز هم شاهد این هستیم که عده ای در هنگام رانندگی با تلفن همراه صحبت می کنند یا حتی اس ام اس می نویسند و ارسال می کنند. به خاطر همین مسئله محققان هندی قصد دارند که سیستمی ابداع کنند تا هنگام رانندگی نتوان از تلفن همراه استفاده کرد.
این سیستم سیگنال های تلفن همراه را بلوکه می کند. البته استفاده از این ابزار تاثیری بر روی سیگنال موبایل افراد دیگر حاضر در خودرو نخواهد داشت و آنها به راحتی می توانند از تلفن همراهشان استفاده کنند.
طبق آمار محققان دانشگاه فناوری آنا در هند، ۲۰ درصد از تصادفات مرگبار به خاطر کار کردن با تلفن همراه در حین رانندگی است. این آمار فقط مربوط به کسانی که تلفن همراه دستشان بوده یا با آن صحبت می کردند نیست، این آمار به کسانی که از هندزفری یا هندزفری بلوتوث هم استفاده می کرده اند، مربوط است. یعنی استفاده از تلفن همراه در همه حالات در رانندگی خطرناک و ضرر آفرین است.
به خاطر این مسئله، این محققان دستگاهی ابداع و تولید کردند که تشخیص می دهد فردی که پشت فرمان اتومبیل در حال رانندگی است از تلفن استفاده می کند یا نه. اگر استفاده کند، سیگنال های تلفن او قطع خواهند شد. این سیگنال ها در برد کوتاه مسدود کننده خواهند بود تا برای موبایل های افراد حاضر دیگر در خودرو مشکلی به وجود نیاورند. همچنین تیم تحقیقاتی این پروژه گفته اند که این وسیله می تواند قانون شکنی های راننده را ثبت و به مراکز پلیس اطلاع دهد. با این وجود دیگر هیچ یک از تخلفات رانندگی از چشمان پلیس دور نخواهد ماند.
نظر شما در مورد این ابداع چیست؟ آیا این وسیله می تواند تلفات رانندگی را کاهش دهد؟

گردآوری و تنظیم توسط واحد فن آوری اطلاعات شرکت توسعه تمدن پارسیان

×

برای آغاز چت روی مشخصات پشتیبان کلیک کنید.

× به مشاوره نیاز دارید؟